مبلمان شیشه ای به خانه ها و دفاتر شما سبک می بخشد


Categories :

مبلمان شیشه ای بخشی از مبلمان مدرن است، اگرچه منشأ آن را می توان به اوایل سال 1350 بعد از میلاد جستجو کرد. حتما تعجب می کنید که بدانید مردم تا قرون وسطی، در دوره پادشاهان و ملکه ها به ویژه در کشورهای اروپایی ایتالیا، انگلستان و فرانسه از مبلمان های شیشه ای به روش های مختلف استفاده کرده اند تا هویتی مجزا از بقیه به آن ها بدهد. افراد با ذوق و سلیقه، همیشه از شیشه‌های طراحی شده استفاده می‌کنند تا ظاهری متفاوت از رده‌هایشان داشته باشند. از سیلیس، نوعی شن و ماسه که برای ساخت ورق‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود و سپس با مبلمان چوبی ترکیب می‌شود تا ظاهری مدرن و امروزی به اجزای شیشه‌ای کاملاً مونتاژ شده و مهندسی شده امروزی که با لمس فلزی کلاسیک پشتیبانی می‌شوند، مبلمان شیشه‌ای همه چیز را دیده‌اند.

تغییر هر چه باشد، در طول سال ها، مبلمان شیشه ای توانسته است تمام جذابیت و کیفیت های فوق العاده متنوع خود را دست نخورده نگه دارد.

مبلمان شیشه ای: ویژگی های منحصر به فرد آن

شیشه شکننده و در عین حال مقاوم، جامد و در عین حال سبک، زیبا و در عین حال کاربردی است. آنها برای فضاهای داخلی با دیوارهای تیره با فاصله کمتر یا اتاق‌هایی که پنجره‌های زیادی ندارند مناسب هستند، زیرا شیشه نور کمتری را نسبت به چوب، فلز یا سنگ جذب می‌کند. با انعکاس نور در خانه شما فضای مجازی را اضافه می کند. ثانیاً، بهترین هدیه مبلمان شیشه ای برای هر صاحب خانه ای که در طراحی خانه یا محل کار خود علاقه مند است این است که نیازی به هماهنگی برای هماهنگی با چوب یا رنگ های اطراف ندارد. یکی از ویژگی‌های کلاسیک ذاتی شیشه این است که کاملاً با هر طرح داخلی و/یا طرح رنگی ترکیب می‌شود.

هنگام تزئین با مبلمان شیشه ای، یک لمس سبک و پیچیدگی فوراً اضافه می شود. شیشه زمانی معجزه می کند که باید فوراً یک فضا را زیبا کنید. شیشه حس زیبایی و ظرافت را به هر منطقه ای می بخشد. میزهای کناری یا وسط شیشه ای مانند میزهای قهوه خوری برای اهداف تزئینی آسان هستند، اما بسیار کاربردی نیز هستند. میزهای رویه شیشه ای کمتر در معرض ریخت و پاش هستند و لکه دار شدن با دستمال تمیز با استفاده از شیشه پاک کن معمولی شما مبلمان زیبای شما را برمی گرداند. مبلمان شیشه ای نماد شفافیت نیز دارد. این امر ظاهری مرتب می دهد و بنابراین جریان انعکاس مثبت را امکان پذیر می کند. شیشه خستگی را در محیط اداری نیز برطرف می کند. روزهایی که اثاثیه چوبی سنگین و جامد حاکم بر خانه بود، رو به افول است. همچنین این روزها،

مبلمان شیشه ای: قبل از خرید به چه چیزی نگاه کنیم

یکی از بزرگترین ترس ها برای شما به عنوان خریدار مبلمان شیشه ای این است که آیا این مبلمان ایمن و طولانی مدت هستند یا خیر. خبر خوب، استراحت کنید!، فناوری از آن مراقبت کرده است. امروزه تقریباً تمام مبلمان های شیشه ای از شیشه های سکوریت شده یا شیشه های سخت ساخته می شوند و اگر مبلمانی که خریداری می کنید نیست، خود را از آن دور نگه دارید. دلیل این امر انواع دیگر شیشه ها است که وقتی شکسته می شود قطعات تیز شکسته می شود و موارد زیادی وجود دارد که افراد با این قطعات به شدت آسیب می بینند در حالی که وقتی شیشه سکوریت می شکند به قطعات کوچکی می شکند که احتمال آسیب جدی وجود ندارد. شیشه‌هایی که تمپر شده‌اند می‌توانند در برابر دمای فر و سوءاستفاده‌های زیاد مقاومت کنند. ماندگاری زیاد آن شما را با مبلمان پر از خراش و کبودی رها نمی کند. این یک ماده بسیار قوی است که می تواند در برابر خراش های زیادی از ظروف ناصاف یا له شدن به دلیل افتادن چیزی سنگین مقاومت کند. این کیفیت ساخت شیشه سکوریت آن را به یک قطعه کار زیبا تبدیل می کند که قرار است بارها و بارها برای چندین سال استفاده شود. با این حال بسیاری از مغازه های مبلمان شیشه ای وجود دارند که به مبلمان شیشه ای خود توصیه می کنند که در هنگام وقوع حادثه اشتباه شود.

در انگلستان، موسسه BS استانداردهای قابل اجرا برای مبلمان شیشه ای را ارائه کرده است. این استانداردها اطمینان حاصل می کنند که شیشه استفاده شده در مبلمان از ضخامت استاندارد شیشه ای برخوردار باشد که باید در کنار صیقل دادن لبه های باز و پایداری طولانی شیشه استفاده شود.

اگر یک مورد از مبلمان حاوی شیشه ایمنی باشد، ممکن است دارای علائم زیر باشد تا ثابت کند که واقعاً ایمن هستند.

شماره استاندارد بریتانیا “BS 6206” در شیشه یا به عنوان برچسب روی شیشه حک شده است. همچنین ممکن است با حرف، A، B، یا C و کلمه “Toughened” به عنوان مثال BS6206/A Toughened دنبال شود .
یک Kitemark استاندارد بریتانیا و به دنبال آن ‘BS 6206’ حک شده در شیشه یا به عنوان یک برچسب روی شیشه.
برخی از اقلام همچنین ممکن است با علامت “شیشه حرارتی” مشخص شوند، به این معنی که شیشه سفت شده است.
نکته بعدی که باید به مبلمان شیشه ای توجه کرد این است که چگونه آنها را با قسمت دیگر مبلمان مانند فلز یا چوب متصل می کنند. امروزه چسب های مبتنی بر پیوند U/V بسیار ایمن بوده و مزایای قابل توجهی نسبت به روش های ساخت و ساز سنتی دارند. یک چسب بارها و تنش ها را در کل سطح اتصال توزیع می کند تا به جای تمرکز این بارها در نقاط تنش بالا، توزیع یکنواخت تری از بارهای استاتیکی و دینامیکی ایجاد کند. بنابراین اتصال چسبانده شده در برابر خمش و ارتعاش از مثلاً یک اتصال پیچی مقاوم تر است. علاوه بر این، چسب‌های خشک‌کننده UV (Ultra Violet) نامرئی، تمیز برای استفاده هستند و می‌توانند روی شیشه عبور UV برای ایجاد یک پیوند دائمی و قوی استفاده شوند. این ماهیت چسبندگی اشعه ماوراء بنفش به مبلمان شیشه ای شکلی مینیمال با بسته بندی آسان می دهد.
اکنون قسمت اصلی این است که بدانید کدام نوع مبلمان شیشه ای برای شما مناسب است؟ با توجه به تطبیق پذیری در طراحی های دکوراسیون منزل این روزها، مبلمان شیشه ای به طور بالقوه می تواند افزودنی عالی برای خانه یا محل کار شما باشد. با این حال، سؤال اصلی که باید در هنگام تعیین اینکه آیا برای شما مناسب است در نظر بگیرید، عملکرد با آرامش خاطر است. با پیشرفت تکنولوژی ساخت و رقابت روزافزون، مبلمان شیشه ای در انواع و اشکال متنوع در دسترس هستند. میزهایی با رویه های شیشه ای به سرعت به انتخاب مورد علاقه بسیاری از صاحبان خانه در هنگام تجهیز خانه تبدیل می شوند.

در حالی که به سراغ میز شیشه ای می روید، مطمئن شوید که شیشه به طور ایمن روی پایه با محافظت کافی و شعاع صیقلی تمام لبه های شیشه برای ایمنی بیشتر قرار گرفته باشد. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید، می توانید به سراغ یک میز ناهار خوری با پلت فرم جمع و جور بروید که نه تنها ظاهری به خانه شما می بخشد، بلکه عملاً فضای اتاق نشیمن را افزایش می دهد. برای افزودن بیشتر به سبک میز شام شیشه ای می توانید به صندلی های شیشه ای جذاب نیز نگاه کنید. اگر مدت‌ها هوس کرده‌اید که مبلمانی که ست مبل‌هایتان را تعریف می‌کند، طیف گسترده‌ای از میز قهوه‌خوری شیشه‌ای شیک مانند میز قهوه‌خوری زیگ زاگ، میز قهوه‌خوری دوبل z بیضی و بسیاری از مبلمان شیک‌تر در بازار موجود است. در اینجا نیز اگر نگران فضا هستید، میزهای جانبی شیشه ای طراح کم مصرف با پایه های فلزی فوق العاده برای انتخاب وجود دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *